A strâns semnăturile în doar o săptămâna pentru Crin Antonescu

Ion Iordache, președintele PNL Gorj se laudă că a strâns mai multe semnături decât ar fi trebuit pentru Crin Antonescu, candidatul alianței PNL-PSD la prezidențiale. Targetul transmis de liderii de la nivel național era de 8000 de semnături, însă liberalii gorjeni în doar o săptămâna au strâns 10 mii de semnături. 

“Noi, Organizația de la Gorj am avut un target stabilit de cei de la nivel național de 8000 de semnături, noi am strâns 10.000. Atât au adus colegii în doar o săptămână. Nu știu cat au avut ceilalți și cât au făcut, dar știu că în fiecare județ, organizațiile strâng semnături. 

(…) nu s-a stabilit o coaliție cu cei din alianță la nivel județean. În această etapă, echipa de campanie de la nivel național pt fiecare partid în parte, trebuie să își coordoneze activitățile din teritoriu. 

Nu e cazul să discutăm de orgolii, pentru că nu este o miză a organizațiilor în acest moment. Și PSD susține această candidatură și și-au asumat acest lucru. Noi nu avem probleme de orgolii. Nu e vorba de orgoliile noastre, ci de ce se va întâmpla în continuare cu România, cu direcția în care va merge. “, a declarat Ion Iordache, președintele PNL Gorj, pentru Radio Infinit. 

Lasa un comentariu