“Dacă Iordache și Popescu reușeau sa aducă 40 de milioane de lei, ii făceam cetățeni de onoare!” Este declarația făcută de Marcel Romanescu, primarul municipiului Târgu Jiu, care intr-o emisiune la TV Sud, a declarat că nu i se pare normal ca Ion Iordache și Iulian Popescu să spună ca cei 40 de milioane de lei vor putea fi aduși și investiți în Târgu Jiu, doar datorită implicării lor.
“Nu mi se pare normal sa vina cu astfel de dezinformări.
Nu mi se pare normal sa-i las pe acești doi indivizi sa și asume meritele a ce?! A nimic!
Dacă Dl Iordache și Dl Popescu reușeau sa aducă 40 de milioane de lei, ii făceam cetățeni de onoare.
(…)
Dacă îmi aduc de acum înainte 40 de milioane prin hotărâre de guvern, le ofer titlul de cetățeni de onoare.
(…)
În PNL vin oameni care stau, bea, mănâncă la un eveniment organizat de ei și după pleacă acasă.
(…)
Nu sunt oameni care sa știe sa facă campanie electorala.
(…)
Sunt niște frustrați, unii dintre ei și cu timpul o sa le dau nume au venit la mine, 5-6 din echipa dumnealui, sa se angajeze la mine, în Primărie.
Alții, sunt acei oameni de “bine” de afaceri din Târgu Jiu, care au distrus municipiul Târgu Jiu.”, a declarat Romanescu, în emisiune la TV SUD.