Romanescu nu se teme de contracandidații săi la Primăria Târgu Jiu! 

Romanescu nu se teme de contracandidații săi la Primăria Târgu Jiu! Acesta a declarat că nu i-a fost teamă nici când s-a confruntat cu Victor Ponta, la alegerile parlamentare din anul 2008.

“Eu știu exact pe ce mă bazez. Am ascultat numele celor opt contracandidați și nu mă sperie niciunul, cum nu m-au speriat nici alții în fața cărora am pierdut și aici vi-l dau exemplu pe Victor Ponta. Fiind în funcția de primar e greu de crezut că mă poate speria un nume de acolo mai ales că, din punctul meu de vedere, niciunul dintre ei nu poate veni cu un program mai bun decât al meu. Văd în lista respectivă și oameni care au lucrat în administrația locală și în cea centrală, sigur sunt și două excepții care nu au făcut niciodată administrație.

(…)

Eu mă așteptam ca și în precampanie să vină să spună ce au făcut din funcțiile pe care le-au deținut pentru Târgu Jiu. Am văzut decât un atac permanent la Marcel Romanescu”, a precizat Romanescu, la emisiunea ”Incomod 100%”, de la GorjOnline.

Lasa un comentariu