Încep lucrările de asfaltare pe un tronson intens circulat din Târgu Jiu!

Încep lucrările de asfaltare pe un tronson intens circulat din Târgu Jiu!

Anunțul a fost făcut de Marcel Romanescu, primarul municipiului Târgu Jiu care a transmis că din această seară se pregătește sensul giratoriu din intersecția străzilor Victoriei și Unirii pentru asfaltare, va începe frezarea intersecției, urmând ca sâmbătă Societatea Edilitara să toarne noul strat de asfalt.

“De joi seara, pregătim sensul giratoriu din intersecția străzilor Victoriei și Unirii pentru asfaltare. Începe frezarea intersecției, urmând ca sâmbătă Societatea Edilitara să toarne noul strat de asfalt.

De asemenea, continuăm modernizarea Bulevardului Ecaterina Teodoroiu, dar și celelalte lucrări demarate la nivelul orașului.

Este o perioadă aglomerată și regretăm disconfortul creat, dar intervențiile Edilitara sunt rapide, având în vedere utilajele moderne, dar și personalul bine pregătit.

Ca de fiecare dată, voi fi în teren pentru a observa modul în care se intervine, fiind vorba de lucrări ample și deosebit de importante pentru municipiul Târgu Jiu.”, transmite pe pagina sa de socializare, primarul Marcel Romanescu.

Lasa un comentariu